Jesteś 7962661 gościem | Dziś jest piatek, 28 stycznia 2022 | Godzina 12:37 |  | 

Mediations Biennale 2014


 

Sztuka współczesna – odważ się myśleć

15 października 2014

 foto1 foto2

Klasy 1A oraz 1C miały okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych odbywających się w ramach poznańskiego Mediations Biennale. Uczniowie zwiedzili wystawę Berlin Heist - czyli dlaczego miasta naznaczone murami tak nas fascynują, będącą częścią dużego projektu zatytułowanego When Nowhere Becomes Here – Kiedy nigdzie, staje się tutaj.

Całą ekspozycję zaprezentowała nam pani Agnieszka Jankiewicz, która prowokowała nas do zadawania pytań oglądanym obrazom i instalacjom. Wspólnymi siłami odkryliśmy przeróżne motywy w zadziwiających odsłonach, od miłości - po śmierć i chaos. Wraz z klasą największą uwagę zwróciłam na kilka dzieł, min.: neonowe napisy Leili Pazooki będące znanymi cytatami oraz kolaże Michael’a Wutz’a, które z daleka przypominały formy organiczne, jednak przy bliższym oglądzie stanowiły przerażające pokłady ludzkich szkieletów.

W zadziwiający świat sztuki współczesnej zostaliśmy wprowadzeni przede wszystkim zadaniami praktycznymi. W jaki sposób? Podzieleni na grupy tworzyliśmy własne rzeźby, które miały przedstawiać złamaną miłość (motyw jednej z wystawowych prac), opisywaliśmy, co nami kierowało przy wyborze takich kształtów. Staliśmy się twórcami prac abstrakcyjnych, ale w jaki sposób! – rysowaliśmy przechadzając się pomiędzy eksponatami, a kartki trzymaliśmy przyłożone do brzucha i nie mogliśmy na nie patrzeć!

Cała wystawa została odebrana przez nas bardzo pozytywnie i liczymy na więcej takich wycieczek, które rozwiną w nas zamiłowanie do sztuki oraz pomogą zrozumieć zawiły świat.

Julia Kolenda, 1a