Jesteś 9974731 gościem | Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 | Godzina 08:03 |  |

Mistrzostwa Poznania w Lekkoatletyce 2019

Mistrzostwa Poznania w Lekkoatletyce

25 września 2019

mistrzostwa poznania la 2019

Zobacz więcej...

Dnia 25.09.2019,  jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Poznania w Lekkiej Atletyce. Łącznie z samego Paderka wystartowało prawie 50 uczniów, próbujących swoich sił w 13 różnych konkurencjach z podziałem na płeć.

Już o godzinie 9:30 wystartowali zawodnicy w chodzie sportowym. Naszą szkołę reprezentowała Milena Patan(3H). Później Lidia Jabłońska (3H) ukończyła bieg na 100 m przez płotki. Udany debiut w biegu na 100m zaliczyli Arkadiusz Kubiak (3C) i Eryk Błażejczak (1G_P). Arek dostał się do finału. Nasze sprinterki: Oliwia Tórz (3B) oraz Anastazja Klimaszyk (2H)  zajęły w finale na 100 metrów II i III miejsce. W biegu na 200m swoich sił próbowali Marek Kornowski (3E) , Mikołaj Winkiel (1E) oraz Gabriela Jęchorek (2B). W wyścigu na dystans 400m wzięli udział Maciej Dziuba (3F) oraz Liwia Sokołowska (2A), która zajęła IV miejsce. Paderkową reprezentację w skoku w dal utworzyli ; Jakub Maślanka (3F), Mikołaj Baraniak (1F), Katarzyna Tomkowiak (1G_P) oraz Zuzanna Mieloch (1C). Chłpcy dostali sie di finału. Próby skoku wzwyż wykonali Igor Trojanek (2F), Amelia Tężycka (2G) oraz Karolina Mania (2F). Amelia, w swojej konkurencji zdobyła I miejsce i otrzymała złoty medal. W pchnięcieu kulą rywalizowali: Antoni Forycki (2F), Antoni Cammarano (2A) oraz Zuzanna Kowalska (3H). Rzutu oszczepem podjęli się Grzegorz Żurek (2E), Jerzy Koczur (2A) oraz Zuzanna Tyczyńska (1C). W biegu na 800m wystartowali Szymon Deneka i Krzysztof Wiśniewski (1E) oraz Zofia Piechowiak (3D). Już w deszczu, dystans 1500m przebiegli Jarosław Kawka i Maciej Kowalski (1A). Maciej zdobył srebrny medal.

Ogromne wyrazy uznania należą się również Jerzemu Kaczmarkowi (3F), który swój dystans 3000m ukończył podczas ogromnej ulewy. Niesprzyjające warunki pogodowe i mokra bieżnia, która mogła być powodem niepotrzebnych wypadków, doprowadziły do podjęcia przez sędziów decyzji o odwołaniu wyścigów sztafet; 4x100m oraz sztafety szwedzkiej.

Podsumowując. Występ Drużyny Paderka należy do udanych. W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły 3 miejsce, a chłopcy 4 miejsce .