Jesteś 6634161 gościem | Dziś jest poniedzialek, 30 listopada 2020 | Godzina 21:49 |  | 

Wymiana polsko-węgierska 2019


 

Wymiana z Węgrami - Szeged

9-16 listopada 2019

wymian polska wegry 2019

Zobacz więcej...

W dniach 09.11.19 – 16.11.19 odbyła się międzynarodowa wymiana językowa pomiędzy VI LO Poznań a LO na Węgrzech w urokliwej miejscowości Szeged. Temat główny brzmiał „Tradycyjne jedzenie węgierskie”.

Podczas codziennych warsztatów w małych, przyjaznych grupach wspólnie z młodzieżą węgierską poznawaliśmy ich kuchnię i pogłębialiśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Mogliśmy piec, gotować, robić sałatki z zakupionych przez uczniów produktów i próbować przyrządzonych potraw. Układaliśmy także zdrowe menu składające się z polskich i węgierskich dań oraz braliśmy udział wielu zabawnych konkursach, także sportowych.

W muzeum czekolady, znajdującym się w Budapeszcie mieliśmy możliwość przygotowania pyszności z gorącej czekolady i pokruszonych ciastek, oraz kokosu i słodkiej posypki.

Podziwialiśmy piękno stolicy, jej zabytki i wszyscy próbowaliśmy tradycyjnej węgierskiej potrawy o nazwie „Langose” – pychota.

Oprócz rozwijania umiejętności językowych, kulinarnych i zdobywania wiedzy w dziedzinie odżywiania, powstała o wiele bardziej cenna więź – przyjaźń między młodymi ludźmi o różnych poglądach i spojrzeniu na świat. Nowe doświadczenia i wspomnienia, które zabraliśmy z Szeged pozostaną w nas na zawsze. Cieszymy się na samą myśl o ponownym spotkaniu na wymianie w marcu w naszej szkole.

prof. Magdalena Pachelska