Jesteś 6112667 gościem | Dziś jest czwartek, 6 sierpnia 2020 | Godzina 12:04 |  | 

Osiągnięcia

KONKURSY I OLIMPIADY
W KTÓRYCH PADERKOWICZE ODNOSZĄ SUKCESY

 

rok szkolny 2019/2020

  • Szymon Baranowski z klasy 3B – otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

rok szkolny 2018/2019

  • Marta Izydorczyk z klasy 3C - otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Patryk Wojtalak z klasy 2D - otrzymał Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia sportowe
  • Jerzy Kaczmarek z klasy 2F - otrzymał Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia sportowe
  • Paweł Izydorczyk z klasy 3C - otrzymał Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia w nauce
  • Adriana Krzak z klasy 3C - otrzymał Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia w nauce
  • Piotr Gleska (absolwent) - otrzymał Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia w nauce

Finaliści i laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych:

  • Konstancja Flisiak, klasa 2C, finalistka XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, opiekun prof. Kotłowski
  • Klaudia Gorgolińska, klasa 3C, finalistka III Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, opiekun prof. Gubański
  • Kajetan Frąckowiak, klasa 3C, finalista III Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, opiekun prof. Gubański
  • Mikołaj Dawczyk, klasa 2D, finalista XVII Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk, opiekun prof. Bielski
  • Marta Boruszak, klasa 1E, finalistka XVII Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk, opiekun prof. Ciesielska
  • Piotr Czapracki, klasa 1E, finalista XVII Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk, opiekun prof. Ciesielska
  • Maksymilian Pawłowski, klasa 3E, laureat I stopnia II edycji Wielkopolskiej Ligii Fizycznej, opiekun prof. Łubieńska
  • Joanna Sobkowiak, klasa 3D, finalistka  Ogólnopolskiego Konkursu Science on Stage, opiekun prof. Łubieńska
  • Antoni Łubieński, klasa 1B, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Science on Stage, opiekun prof. Łubieńska
  • Paweł Adamczewski, klasa 2A, laureat II etapu V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, opiekun prof. Pepińska
  • Marta Izydorczyk, klasa 3C, laureatka XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun ks. Musiał

Kwalifikacja do etapu okręgowego olimpiad przedmiotowych:

  • Izabela Pieronkiewicz, klasa 3H, 48 Olimpiada Biologiczna, opiekun prof. Sterczała
  • Barbara Czerwińska, klasa 3G, 48 Olimpiada Biologiczna, opiekun prof. Bocheński
  • Michał Włodarczak, klasa 2H, XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, opiekun prof. Sidor-Banaszek
  • Zofia Jankiewicz, klasa 3B, XLV Olimpiada Historyczna, opiekun prof. Janicka
  • Weronika Nowak, klasa 3B, XLV Olimpiada Historyczna, opiekun prof. Janicka
  • Anastasiia Semenova, klasa 1E, L Olimpiada Języka Rosyjskiego, opiekun prof. Jędrzejczak

Sukcesy w konkursach przedmiotowych i artystycznych

  • Joanna Sobkowiak, Mikołaj Brzeziński, Bartosz Grochowski, klasa 3D, I miejsce w IV edycji konkursu Patria Nostra pod patronatem MEN, opiekun prof. Janicka
  • Jerzy Kaczmarek i Mateusz Pliszka, klasa 2D, 2. miejsce w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej, opiekun prof. Szumowska
  • Zofia Jankiewicz, klasa 3B, 3. Miejsce w Konkursie Krasomówczym organizowanym przez Wydział Prawa i Administracji UAM, opiekun prof. Grajek
  • Antoni Cammarano, klasa 1A, wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim, opiekun prof. Gubański
  • Zofia Piechowiak, klasa 2D wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Powidoki, opiekun prof. Gubański
  • Miłosz Ostalski, klasa 2B, 3. miejsce w dziedzinie prozy w XIII Konkursie o Nagrodę FanFila, opiekun prof. Gubański
  • Antoni Cammarano, klasa 1A, 3. miejsce w kategorii: etiuda filmowa w XIII Konkursie o Nagrodę FanFila, opiekun prof. Gubański
  • Antoni Cammarano, klasa 1A, wyróżnienie oraz nagroda publiczności w kategorii krótki metraż w Konkursie Filmów Grozy, opiekun prof. Gubański
  • Martyna Dziupińska, klasa 1C i Jerzy Koczur, klasa 1A I miejsce w XVII Poznańskim Międzyszkolnym Przeglądzie Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej, opiekun prof. Matusik
  • Michał Schmidt, klasa 3D, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, opiekun prof. Ciesielska
  • Aleksandra Olszewska, klasa 3F, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, opiekun prof. Michalak-Beszterda

Sukcesy sportowe:

  • III miejsce w Finale Mistrzostw Poznania w Tenisie Stołowym Dziewcząt, opiekun prof. Loga
  • III miejsce w Finale Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Poznania Dziewcząt Niezrzeszonych, siatkówka, opiekun prof. Loga
  • II miejsce w Finale Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Poznania Dziewcząt Niezrzeszonych, koszykówka, opiekun prof. Mendel
  • II miejsce w Liceliadzie w pływaniu dziewcząt, opiekun prof. Stefańska
  • Jerzy Kaczmarek, klasa 2F, wioślarstwo, 1. miejsce w Pucharze Bałtyku (Kruszwica), 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów na ergometrze wioślarskim (Tarnobrzeg), 2. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów (Essen, Niemcy),  dwukrotnie 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (Kruszwica), 6. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów (Tokio, Japonia)

rok szkolny 2017/2018

  • II miejsce w V edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych drużyna w składzie Marta Jesse 3E (kapitan), Wojciech Boguś 3E, Piotr Gleska 3E, Bartosz Łaganowski 3E, Dominika Mańczak 3A, Agnieszka Marczak 3E, Kacper Marczak 2D, Anna Rumianowska 3H, Michał Schmidt 2D, Eliza Tomczak 3Ei Daniel Waśkowiak 3E - opiekunowie R.Bielski, H.Ciesielska.
  • Marta Izydorczyk – otrzymała STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW w roku szkolnym 2017/2018.
  • Marcin Niedośpiał – otrzymał tytuł STYPENDYSTY MIASTA LUBOŃ 2017  za osiągnięcia artystyczne.
  • Jędrzej Sławnikowski – zakwalifikował się do finału XII KONKURSU WIEDZY O ANTYKU.
  • Paweł Izydorczk – uzyskał tytuł LAUREATA w  XXVIII OLIMPIADZIE TEOLOGII KATOLICKIEJ „POKÓJ I NADZIEJA DLA EUROPY W NAUCZANIU BENEDYKTA XVI I FRANCISZKA” - opiekun ksiądz M. Musiał.
  • Maja Zielińska – otrzymała nagrodę za pracę fotograficzną w VIII EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO MDK nr 3 „ŚWIATŁO I CIEŃ – KWIATY I OGRODY”.
  • Piotr Gleska – uzyskał tytuł FINALISTY W XVI MIĘDZYNARODOEJ OLIMPIADZIE LINGWISTYCZNEJ - opiekun – H.Ciesielska.
  • Agnieszka Marczak – otrzymała nagrodę za wyróżniająca prezentację rozwiązania zadania w finale konkursu matematyczno – informatycznego KOALA - opiekunowie – H.Ciesielska, S.Grobelny.
  • Piotr Gleska, Marta Jesse, Agnieszka Marczak, Eliza Tomczak z drużyny CZOKO POCIĄG - I miejsce w FINALE KONKURSU MATEMATYCZNO–INFORMATYCZNEGO  KOALA - opiekunowie – H.Ciesielska, S.Grobelny.
  • Piotr Gleska, Marta Jesse, Agnieszka Marczak, Eliza Tomczak z drużyny PADEREK zajęli II MIEJSCE  w III edycji konkursu „FERST STEP TO FIELDS MEDAL e-konkursu z matematyki o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej” - opiekun – H.Ciesielska.
  • Piotr Gleska uzyskał tytuł LAUREATA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „FERST STEP TO FIELDS MEDAL” – poziom ponadgimnazjalny - opiekun – H.Ciesielska.
  • Marta Jesse uzyskała tytuł LAUREATA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „FERST STEP TO FIELDS MEDAL” – poziom ponadgimnazjalny. Opiekun – H. Ciesielska
  • Agnieszka Marczak uzyskała tytuł LAUREATA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „FERST STEP TO FIELDS MEDAL” – poziom ponadgimnazjalny - opiekun – H.Ciesielska.
  • Eliza Tomczak uzyskała tytuł LAUREATA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „FERST STEP TO FIELDS MEDAL” – poziom ponadgimnazjalny - opiekun – H.Ciesielska.
  • Maciej Andrzejewski, Natalia Miller – brali udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas drugich - opiekun R.Bielski.
  • Aleksandra Olszewska – brała udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas drugich - opiekun W.Kowalczak.
  • Michał Schmidt – brał udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas drugich - opiekun H.Ciesielska.
  • Krystian Krawczak – brał udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas pierwszych - opiekun H.Ciesielska.
  • Krystian Krawczak – otrzymał wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny na poziomie klas I - opiekun H.Ciesielska.
  • Michał Schmidt, Krzysztof Szkudlarek - otrzymali wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny na poziomie klas II - opiekun H.Ciesielska.
  • Eliza Tomczak, Anna Rumianowska – otrzymały wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny na poziomie klas III - opiekun H.Ciesielska.
  • Marta Izydorczyk – uzyskała I miejsce za pracę pisemną przybliżającą postać adw. Stanisława Hejmowskiego w ogólnopolskim konkursie dla uczniów na esej nt.: „Rola adwokatów w życiu społecznym.”
  • Piotr Gleska, Marta Jesse, Agnieszka Marczak, Eliza Tomczak - reprezentowali Wielkopolskę i zajęli I miejsce w drużynowym meczu matematyczno-informatycznym KOALA Dolny Śląsk vs. Wielkopolska - opiekunowie – H.Ciesielska, S.Grobelny.

rok szkolny 2016/2017

  • Paweł Różański - uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Lingwistyki Matematycznej – opiekun H. Ciesielska.
  • Piotr Gleska - otrzymał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW w roku szkolnym 2016/2017.
  • Marcin Jaskulski, Jakub Szczygieł, Marcin Odor, Piotr Gleska - III miejsce w finale Konkursu matematyczno-informatycznego KOALA - opiekun S. Grobelny.
  • Mateusz Kowalczyk - zakwalifikował się do II etapu XXIX Olimpiady Filozoficznej - opiekun M. Szymanska-Piętka.
  • Paulina Jaworska - zakwalifikowała się do II etapu LXVI Olimpiady Fizycznej - opiekun Dominika Łubieńska.
  • Eliza Tomczak – zakwalifikowała się do II etapu XV Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej – opiekun H. Ciesielska.
  • Mateusz Kowalczyk – uzyskał tytuł FINALISTY XXIX Olimpiady Filozoficznej - opiekun M. Szymanska-Piętka.
  • Eliza Tomczak - otrzymała wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2017 w kategorii Student – klasa II liceum i technikum – opiekun H. Ciesielska.
  • Jakub Szczygieł - otrzymał wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2017 w kategorii Student - klasa III i IV liceum i technikum – opiekun R. Bielski.
  • Agnieszka Marczak – uzyskała tytuł laureata w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas drugich - opiekun H. Ciesielska
  • Piotr Gleska, Eliza Tomczak, Anna Rumianowska – brali udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas drugich - opiekun H. Ciesielska.
  • Emilia Sempołowicz, Natalia Miller – brali udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas pierwszych - opiekun R. Bielski.
  • Bartłomiej Grochowski, Michał Szmidt - brali udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas pierwszych - opiekun H. Ciesielska.

rok szkolny 2015/2016

  • Olga Polachowska – otrzymała wyróżnienie w XXXIV Regionalnym Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.
  • Anastazja Kramer – otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „POWIDOKI W STYLU OP-ART” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu.
  • Jędrzej Sławnikowsk – uzyskał I miejsce w finale X Konkursu Wiedzy o Antyku.
  • Julia Dolata - uzyskała tytuł finalisty w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej zorganizowanej przez Uniwersytet Wrocławski – opiekun H. Ciesielska.
  • Lucyna Łuczak - uzyskała III miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Literatura i Film w USA – „Młodzież Pisze Eseje” opiekun M. Szymańska-Piętka.
  • Adrianna Szczyra - otrzymała dyplom Laureatki I nagrody w kategorii prozy w X Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila dla uczniów wielkopolskich szkół średnich zorganizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UAM – opiekun M.Gubański.
  • Agnieszka Brzezińska - otrzymała BILET DO BRUKSELI za zajęcie I miejsca w VII Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim „Poznańskie Dziewiątki” – „Miłość niejedno ma imię” – opiekun M. Gubański.
  • Marta Szymanowska - uzyskała tytuł finalisty w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie w Białymstoku.
  • Martyna Starosta - uzyskała I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek o „Złotą Nutkę” Stowarzyszenia „Galiarda”.
  • Martyna Starosta - otrzymała wyróżnienie w XVI Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” zorganizowanym przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie.
  • Katarzyna i Martyna Starosta - brały udział w XX Festiwalu Piosenki Religijnej im. Św. Jana Pawła II.
    Wiktoria Zerbst  otrzymała wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 w kategorii Junior- klasa I liceum i technikum – opiekun R. Bielski.
  • Szczepan Kałuża - otrzymał wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 w kategorii Junior- klasa I liceum i technikum – opiekun K. Błaszczyk.
  • Weronika Strzelecka - otrzymała wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 w kategorii Student - klasa III i IV liceum i technikum – opiekun R. Bielski.
  • Tomasz Szcześniak - otrzymał wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 w kategorii Student- klasa III i IV liceum i technikum – opiekun A. Matulewicz.
  • Martyna Starosta - otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka na dobre i złe”.
  • Adrian Szymanowski - otrzymał „Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół”.
  • Kamila Białasik - w roku szkolnym 2015/2016 otrzymuje Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
  • Marta Szymanowska - uzyskała tytuł LAUREATA etapu okręgowego w zawodach okręgowych I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie – opiekun L. Grajek.
  • Małgorzata Karaśkiewicz - uzyskała tytuł LAUREATA za opowiadanie „Duch historii” w konkursie „Gry wyobraźni i fantazji inspirowane fragmentami z Roczników, czyli kroniksławnego Królestwa Polskiego Jana Długosza”, zorganizowanym przez Instytut Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
  • Zespół w składzie - Weronika Strzelecka 3f (kapitan), Jan Danecki 3d (zastępca kapitana), Borys Szygenda 3d, Anna Żarnowiecka 3d, Aleksander Ciesielski 3f, Klaudia Wolniewicz 3f, Michał Jankun 2d, Marcin Odor 2d, Magdalena Zambrzycka 2d, Wiktoria Mejzińska 2f, Weronika Hała 2f – zajął III miejsce w Wielkopolskich Meczach Matematycznych – opiekun R. Bielski.
  • Klaudia Kołodziejczak – zdobyła Grand Prix za wybitną prezentację teatralną podczas Wielkopolskiego Konkursu Monodramu „Chochoły” 2015 zorganizowanego przez MDK Nr1.
  • Agnieszka Brzezińska – uzyskała I miejsce za prezentację teatralną podczas Wielkopolskiego Konkursu Monodramu „Chochoły” 2015 zorganizowanego przez MDK Nr1.

 

rok szkolny 2014/2015

  • Magdalena Socha - uczestniczyła w wojewódzkim konkursie Wiersz Miesiąca zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu.
  • Magdalena Socha - otrzymała wyróżnienie w III Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem Kocham moją Ojczyznę.
  • Magdalena Socha - otrzymała wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza na Wojewódzkim Konkursie Literackim Manufaktura Słowa pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
  • Małgorzata Karaśkiewicz - I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie "Gry wyobraźni". Zwycięska praca nosi tytuł "Duch historii" - opiekun B. Gajowa.
  • Małgorzata Karaśkiewicz - zajęła III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury - opiekun B. Gajowa.
  • Małgorzata Karaśkiewicz - otrzymała wyróżnienie konkursie Manufaktura Słowa organizowanym przez MDK nr 2 w Poznaniu - opiekun B.Gajowa.
  • Weronika Strzelecka - otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny na poziomie klas II - opiekun R. Bielski.
  • Tomasz Szcześniak - otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny na poziomie klas II - opiekun A. Matulewicz.
  • Anna Wójciak - otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny na poziomie klas III - opiekun J. Politarczyk.
  • Mikołaj Leśny - otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny na poziomie klas III - opiekun H. Ciesielska.
  • Iga Skrzypczak - uzyskała tytuł finalisty  w zawodach III stopnia XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. - opiekun G. Kotłowski.
  • Jakub Szczygieł, Weronika Hała, Marta Ratajczak – brali udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas pierwszych.
  • Weronika Strzelecka - zajęłą II miejsce w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas drugich - opiekun R. Bielski.
  • Antonina Zachwieja -zajęła I miejsce w 33 Regionalnym Konkursie Poezji i Prozy Frankońskiej im. Jerzego Lisowskiego - opiekun A.Mizuła.
  • Patryk Żmudziński, Wiktor Gierka, Tomasz Wala - zajęli I miejsca w Finale Wojewódzkim X edycji ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości - opiekun J.Spychała.
  • Weronika Grześ - uzyskała tytuł finalisty XXXIX Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki - opiekun M.Szymańska-Piętka.
  • Cyprian Liske - uzyskał‚ tytuł‚ laureata XLI Olimpiady Historycznej - opiekun M.Fik
  • Martyna Waberska, Artur Dehmel, Cyprian Liske – zakwalifikowali się do etapu okręgowego 41 Olimpiady Historycznej.
  • Ksenia Solovyeva – zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych II stopnia Olimpiady Języka Rosyjskiego.
  • Jakub Szczygieł, Weronika Hała, Marta Ratajczak – zakwalifikowali się do półfinału Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas pierwszych.
  • Weronika Strzelecka, Aleksandra Wróblewska, Jan Danecki, Marcin Grocholewski, Aleksander Ciesielski, Izabela Kegel – zakwalifikowali się do półfinału Regionalnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK na poziomie klas drugich.
  • Klaudia Rodziejczak – otrzymała "Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych".
  • Klaudia Rodziejczak – laureatka IV Konkursu Literackiego AMICI „Drzwi do Wyobraźni”.
  • Joanna Antowska – otrzymała ”Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół”.
  • Weronika Michalak– otrzymała ”Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół”.
  • Sandra Rybarczyk– otrzymała ”Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół”.

 

rok szkolny 2013/2014

  • Kamila Owczarzak - zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Para Buch..." - opiekun Monika Bochińska
  • Aleksandra Wróblewska – finalistka konkursu Supermatematyk - opiekun Alicja Matulewicz.
  • Weronika Strzelecka, Karolina Wełnowska – finalistki konkursu Supermatematyk - opiekun Rafał Bielski.
  • Monika Konarkowska, Małgorzata Szymkowiak – finalistki konkursu Supermatematyk - opiekun Elżbieta Szmatuła.
  • Dariusz Jezierski – finalista konkursu Supermatematyk - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Tomasz Szcześniak, Aleksandra Wróblewska – wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny - opiekun Alicja Matulewicz.
  • Weronika Strzelecka – wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny - opiekun Rafał Bielski.
  • Hannah Taylor - uzyskała tytuł finalisty w 38 Olimpiadzie Języka Angielskiego - opiekun Katarzyna Timmler-Ignaszak.
  • Michalina Leśniewska - zajęły II miejsce w VI Wielkopolskim Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Filmie - opiekun Marek Gubański.
  • Józefina Sobczak - brała udział w eliminacjach okręgowych (II stopnia) Olimpiady Artystycznej.
  • Danuta Sobczak, Hannah Taylor - zakwalifikowały się do etapu okręgowego 38 Olimpiady Języka Angielskiego - opiekun A. Staniukiewicz.
  • Klaudia Rodziejczak - otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/2014 - opiekun Marek Gubański.
  • Katarzyna Paluszczak - brała udział w eliminacjach półfinałowych  XVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego w Poznaniu  - opiekun  Marek Gubański.
  • Hannah Taylor - otrzymała wyróżnienie za udział w X edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej - opiekun Katarzyna Timmler -Ignaszak.
  • Tomasz Wojtkowiak - otrzymał  wyróżnienie za udział w X edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej - opiekun Katarzyna Karwasz.

 

rok szkolny 2012/2013

  • Marta Zdunek - otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
  • Paula Wojciechowska - brała udział w finale IX edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej zorganizowanego przez Szkołę Języków Obcych Bell Poznań - opiekun p. Katarzyna Timmler - Ignaszak.
  • Aleksander Władyko, Mykyta Fokin, Ksenia Solovyeva - brali udział w eliminacjach okręgowych XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego-opiekun p. Małgorzata Jedrzejczak.
  • Artur Michalak - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk"-opiekun Hanna Ciesielska.
  • Mikołaj Leśny - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - "Supermatematyk" - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Małgorzata Szymkowiak - brała udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - "Supermatematyk" – opiekun Paulina Szulc - Mikołajczak.
  • Tymon Czerwiński - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - "Supermatematyk" – opiekun Paulina Szulc – Mikołajczak.
  • Monika Konarkowska - brała udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - "Supermatematyk" - opiekun Paulina Szulc - Mikołajczak.
  • Anna Budner - brała udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - "Supermatematyk" - opiekun p. Paulina Szulc - Mikołajczak.
  • Krzysztof Jaworski - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - "Supermatematyk" - opiekun Rafał Bielski.
  • Borzysław Iwanejko - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - "Supermatematyk" - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Anna Wójcik - otrzymała wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny - opiekun Ines Michalak - Beszterda.
  • Justyna Kochanka - otrzymała wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny - opiekun Ines Michalak - Beszterda.
  • Mikołaj Leśny - otrzymał wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny - opiekun Hanna Ciesielska.

 

rok szkolny 2011/2012

  • Zuzanna Borowczyk - otrzymała "Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół " za rok szkolny 2010/2011.
  • Antonina Nowaczyk - otrzymała "Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół " za rok szkolny 2010/2011.
  • Ewa Sawińska - otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Krzysztof Grześkowiak i Artur Pietruszka - zajęli I miejsce w IV Wielkopolskim Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Filmie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - opiekun Marek Gubański.
  • Krzysztof Grześkowiak - zajął I miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie - opiekun Marek Gubański.
  • Artur Pietruszka - zajął I miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie - opiekun Marek Gubański.
  • Arkadiusz Gąsiorek uczestniczył w eliminacjach pisemnych zawodowych II stopnia XXIV Olimpiady Filozoficznej - opiekun Magdalena Szymańska - Piętka.
  • Hanna Dobierska - zajęła II miejsce w Konkursie Ortograficznym "Dyktando o Laur Kantego" - opiekun Marek Gubański.
  • Klaudia Skubiszak - została wyróżniona w Konkursie Ortograficznym "Dyktando o Laur Kantego" - opiekun Marek Gubański.
  • Jakub Popowski - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Antoni Szcześniak - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" - opiekun Alicja Matulewicz.
  • Małgorzata Waśkowska - brała udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Emil Wronka - brał udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" - opiekun Alicja Matulewicz.
  • Zuzanna Święcicka - otrzymała wyróżnienie w "Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur" - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Dawid Witkowski - otrzymał wyróżnienie w "Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur" - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Ewa Sawińska - otrzymała wyróżnienie w "Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur" - opiekun Hanna Ciesielska.
  • Maciej Buszkiewicz - wraz z grupą zajął I miejsce w Polsce w finale XXI Ogólnopolskiego Konkursu "Odysej Umysłu". Maciej razem z grupą reprezentował nasz kraj w Stanach Zjednoczonych na Międzynarodowych Zawodach Konkursu "Odyseja Umysłu".
  • Krzysztof Grześkowiak, Nina Wenclewska - uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady Historycznej - opiekun Anna Janicka.
  • Olimpiada Historyczna - do etapu okręgowego zakwalifikowano prace
    Diany Czynszak - Losy Polaków na Wschodzie,
    Marty Stachowak - Ekspansja Terytorialna Imperium Rzymskiego - opiekun Marian Fik.
  • W konkursie turystyczno - geograficznym "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - opiekun Marta Szumowska
    Zuzanna Święcicka, Małgorzata Waśkowska - II miejsce
    Monika Łuczka, Tomasz Nowacki - III miejsce
    Mykyta Fokin, Filip Bajon - IV miejsce.

 

rok szkolny 2010/2011

  • Magdalena Choremska - otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Jolanta Nowaczyk - I miejsce w konkursie „Moja Burza Kulturalna!"
    Autorski Projekt pt; „2 mono" jury wyróżniło za otwartą dojrzałą formułę prac i poszukiwanie ciekawego środka komunikacji z fotografowanymi postaciami.
  • Hanna Szczesiak
      1. I miejsce i zdobycie tytułu Mistrza Ortografii Polskiej w konkursie "Dębieckie Dyktando Ortograficzne 2010".
      2. Wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Legendarni i Tragiczni".
  • Anna Stürmer - I miejsce i zdobycie tytułu Mistrza Ortografii Polskiej w konkursie "Dębieckie Dyktando Ortograficzne 2010".
  • Anna Flagmańska - I miejsce i zdobycie tytułu Mistrza Ortografii Polskiej w konkursie "Dębieckie Dyktando Ortograficzne 2010".
  • Mateusz Fuchs, Krzysztof Jędruszuk, Adam Nowicki - II miejsce w międzyszkolnym quizie ze znajomości trylogii zorganizowanym z okazji spotkania z reżyserem Jerzym Hoffmanem, gościem XXVII Seminarium z cyklu „Młodzi a film" pt. „Legenda polskiego kina".
  • Zuzanna Borowczyk – uzyskała tytuł Laureata 34 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.
  • Jolanta Nowaczyk – uzyskała tytuł Finalisty z Wyróznieniem XXXV Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki – opiekun dr M.Gubański.
  • Magdalena Choremska - zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Antyku – opiekun mgr M.Szymańska-Piętka.
  • Anna Flagmańska i Michał Stachowski – I miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Filmowym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – opiekun dr M.Gubański.
  • Mateusz Fuchs i Adam Nowicki – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Filmowym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – opiekun dr M.Gubański.
  • Michał Stachowski – I miejsce w Eliminacjach wojewódzkich XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie – opiekun dr M.Gubański.
  • Anna Flagmańska – I miejsce w Eliminacjach wojewódzkich XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie – opiekun dr M.Gubański.
  • Antoni Szcześniak – otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011 – opiekun mgr A. Matulewicz.
  • Ewa Sawińska – otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011 – opiekun mgr H. Ciesielska.
  • Maciej Kozłowski – otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011 – opiekun mgr H. Ciesielska.
  • Jakub Krzykowski – otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011 – opiekun mgr H. Ciesielska.
  • Antoni Szcześniak – finalista Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK dla uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego – opiekun mgr A. Matulewicz.Ewa Sawińska – finalistka Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK dla uczniów klas drugich liceum ogólnokształcącego – opiekun mgr H. Ciesielska.
  • Maciej Kozłowski – finalista Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK dla uczniów klas drugich liceum ogólnokształcącego – opiekun mgr H. Ciesielska.
  • Ewa Bućko – I miejsce
    Szymon Krawiec – II miejsce
    Jędrzej Skwarek – III miejsce
    w III Mistrzostwach Paderka w Łmigłówkach 

 

rok szkolny 2009/2010

  • Adam Nowicki - II miejsce w Wielkopolskich Eliminacjach XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie.
  • Mateusz Fuchs - II miejsce w Wielkopolskich Eliminacjach XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie.
  • Adam Nowicki i Mateusz Fuchs - udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
  • SUPERMATEMATYK- do półfinału konkursu matematycznego zakwalifikowali się:
    Klasy I: Ewa Sawińska, Maciej Kozłowski, Maciej Olejniczak, Szymon Rogaliński, Jakub Krzywkowski, Łukasz Pruchniewicz, Natalia Krawiec, Marta Grządzielewska
    Klasy II: Rafał Pawłowski, Krzysztof Szalaty, Izabela Mielcarek, Marta Biskup, Julita Wyrwał
  • Mateusz Dembski - zakwalifikował się do zawodów II stopnia XVII Olimpiady Informatycznej
  • Magdalena Choremska kl. 1a, Nina Wenclewska kl.1b - zakwalifikowały się do Finału Konkursu Wiedzy o Antyku - opiekun mgr A. Matyjasek
  • Aleksander Kacprzak - II miejsce w  Wojewódzkim  Konkursie Recytatorskim Twórczości Adama Mickiewicza - opiekun mgr Monika Bochińska
  • Natalia Frąckowiak kl. II h - brała udział w zawodach II stopnia XXXVI Olimpiady Geograficznej i XIX Olimpiady Nautologicznej - opiekun mgr Krzysztof Kopeć
  • Konkurs matematyczny „SUPERMATEMATYK” - do finału zakwalifikowali się:
    Klasy I: - Maciej Kozłowski,  Ewa Sawińska,
    Klasy II: - Krzysztof Szalaty
  • Mateusz Dembski - uczestnictwo w  II etapie XVII Olimpiady Informatycznej w Poznaniu
  • Mateusz Dembski - nagrodzony w ogólnopolskim konkursie informatycznym FALLSPOT
  • Zuzanna Owsiańska - 29 marca 2010 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XVI Lokalnej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs promuje młodych ludzi mających z jednej strony pozytywną projekcję własnego życia, z drugiej – wielką wrażliwość na potrzeby człowieka słabego, szukającego oparcia, gotowych zawsze wyciągnąć rękę do potrzebującego i pospieszyć mu z pomocą.
    Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy IIe naszej szkoły, Zuzanna Owsiańska.
  • Mateusz Dembski - zakwalifikował się do zawodów II stopnia XVII Olimpiady Informatycznej. Zawody II stopnia odbędą się w dniach 09-11 lutego br. w Krakowie, Poznaniu, Sopocie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
  • Złoty medal - dla uczennic VI LO w Poznaniu, które na co dzień śpiewają w szkolnym chórze Canto Cantare. Brały one udział w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Chóralnej, który odbywał się jesienią 2009 roku w Barcelonie w Hiszpanii. Podczas konkursowych występów wykonały dwa utwory poznańskich kompozytorów: Andrzeja Koszewskiego i Jacka Sykulskiego.

foto

  • Alicja Mazurek - otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

 

rok szkolny 2008/2009

  • Mateusz Dembski, uczeń kl. II - udział w zawodach II STOPNIA XVI Olimpiady Informatycznej w Poznaniu.
  • Adam Dyba - otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
  • Tomasz Stroiński - otrzymał III nagrodę w konkursie wiedzy geologiczno - środowiskowej "ZIEMIA GIGANTÓW".
  • Karolina Czeska, Marta Ptaszyńska, Magdalena Stępniak, Alicja Olejniczak, Marcin Dębski - uczestniczyli w finale XXX Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "ZIELONE PIÓRA".
  • Malwina Kananowicz - zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów na Mistrzostwach Polski Kyokushin Budo Kai w kategorii kumie juniorek + 50.
  • Dagmara Labok zajęła III miejsce w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza
  • Mateusz Dembski został zakwalifikowany do zawodów II stopnia XVI Olimpiady Informatycznej
  • Anna Jęczmionka, Adam Giertuga zostali nagrodzeni w Konkursie o "Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół"
  • Filip Biniaś, Piotr Nowaczyk, Tomasz Stroiński, Mateusz Gaczkowski, Sylwia Kazimierczuk zakwalifikowali się do finału konkursu Supermatematyk
  • Justyna Skrzypek i Paulina Gabryelczyk wzięły udział w diecezjalnych eliminacjach XIX Olimpiady Teologii Katolickiej "Otoczmy troską życie"
  • Łukasz Piotr Łukasik został wybrany jako Radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Swarzędzu
  • Adam Dassuj zajął III miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Z HERBERTEM NA USTACH"
  • Daria Lisowska otrzymała dyplom z wyróżnieniem w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Z HERBERTEM NA USTACH"
  • Michalina Pelczyk, Adrianna Śniadek, Igor Mencel zakwalifikowali się do zawodów II stopnia  Olimpiady Filozoficznej.
  • Krzysztof Lichota i Marcin Dyderski zakwalifikowali się do II etapu VII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.
  • Daria Śliwczyńska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

 

rok szkolny 2007/2008

  • Tomasz Stroiński otrzymał II Nagrodę w Konkursie Wiedzy Ekologicznej.
  • Krzysztof Jaskólski otrzymał wyróżnienie na XVII Wielkopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej.
  • Daniel Kozłowski uzyskał wynik "Bardzo dobry" w MKM Kangur 2008.
  • Tymon Siejakowski, Maciej Ejsmont - wyróżnienie na poziomie klas II w MKM Kangur 2008.
  • Adam Dyba, Marta Król - wyróżnienie na poziomie klas I w MKM Kangur 2008.
  • Mateusz Hoppe, Anna Kostera, Mateusz Szczech zakwalifikowali się do Etapu Wojewódzkiego XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
  • Aleksander Zawodny, Daniel Lendaj, Natalia Hoffman - wyróżnienie w VII Szkolnym Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej "Liro Ty moja śpiewna".
  • Agata Kiełpińska -
    I miejsce w kategorii recytacja w języku polskim w Konkursie "Literatura Amerykańska XX wieku"
    I miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza.
  • Daniel Kozłowski i Bartłomiej Maciejewski uzyskali wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko 2008".
  • Agata Gulij otrzymała tytuł Finalisty XXXIV Olimpiady Geograficznej.
  • Katarzyna Wejman i Piotr Glapiński zdobyli Nagrody Miasta Poznania.
  • Adam Giertuga został LAUREATEM  XXVI Olimpiady Języka Łacińskiego na etapie okręgowym.
  • Antonina Szulc, Anna Zasada, Barbara Piętka zakwalifikowały się do części pisemnej II etapu XXXI Olimpiady Języka Francuskiego.
  • Daniel Kozłowski i Bartłomiej Maciejewski, zakwalifikowali się do zawodów II stopnia LVII Olimpiady Fizycznej.
  • Magdalena Rybarczyk została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Co zmieniło się w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym?", organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce przy udziale Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  • Anna Jęczmionka otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 

rok szkolny 2006/2007

  • Michał Rodak został laureatem:
    II miejsca w finale dugiego etapu (ponadwojewódzkiego)
    IX miejsca III ogólnopolskiego konkursu historycznego ">>Nadzieje i rozczarowania...<< Społeczeństwo polskie w czasach Gomułki i Gierka. Doświadczenia świadka historii."
  • Jędrzej Smentek zajął I miejsce w konkursie Recytacja Prozy Amerykańskiej "Science Fiction" w kategorii Recytacja w języku polskim.
  • Katarzyna Wejman uzyskała tytuł LAUREATA XIX Olimpiady Filozoficznej przyznany przez Komitet Główny Olimpiady Filozoficznej. Wcześniej zakwalifikowała się do:
    zawodów III stopnia XIX Olimpiady Filozoficznej,
    zawodów ustnych XIX Olimpiady Filozoficznej,
    pisemnych zawodów okręgowych XIX Olimpiady Filozoficznej.
  • Marta Duńko i Filip Cyprowski zajęli II miejsce w kategorii prozy w I Konkursie Literackim dla uczniów szkół średnich o nagrodę "FanFila".
  • Olivia Beneke zakwalifikowała się do II etapu 30. Olimpiady Języka Niemieckiego .
  • Agata Gulij zakwalifikowała się do zawodów II stopnia XXXIII Olimpiady Geograficznej.
  • Daniel Kozłowski został zakwalifikowany do zawodów:
    oświadczalnych II stopnia LVI Olimpiady Fizycznej,
    teoretycznych II stopnia LVI Olimpiady Fizycznej.
  • Piotr Glapiński otrzymał DYPLOM LAUREATA i tytuł MISTRZA JĘZYKA Pierwszego Wielkopolskiego Konkursu Kultury Języka Polskiego.

 

rok szkolny 2005/2006

  • Błażej Raszewski: zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym na logo obchodów 50-tej rocznicy Poznańkiego "Czerwca'56",
    zajął IV miejsce w konkursie wiedzy o Francji "La France oussi jeune que vous"
  • Jagoda Waśko zdobyła główną nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Poezji K.I.Gałczyńskiego.
  • Alina Kubiak: zdobyła wyróżnienie w finale Wojewódzkiego Konkursu Poezji A.Mickiewicza,
    zajęła I miejsce Wojewódzkim Konkursie Poezji A.Mickiewicza i Poezji Romantycznej.
  • Gniewomir Kujawa zajął:
    II miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Poezji A.Mickiewicza,
    II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji A.Mickiewicza i Poezji Romantycznej,
    I miejsce w Konkursie Prozy i Poezji Amerykańskiej.
  • Katarzyna Zemer zajęła 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Ogólnopolskim Konkursie Archeologicznym.
  • W MKM Kangur 2006 Daniel Kozłowski uzyskał bardzo dobry wynik a wyróżnienie otrzymali: Bartłomiej Maciejewski i Tomasz Nowak.
  • Jakub Kalina i Sebastian Kopeć zajęli pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy biznesplan, zorganizowany przez organizację studencką AIESEC.
  • Aleksandra Omilian uzyskała tytuł finalisty XXX Olimpiady Artystycznej.
  • Magdalena Chraplak została laureatem konkursu "Poznański Czerwiec'56 - 50 lat później".
  • Dominik Urban i Bartek Binczewski reprezentowali województwo wielkopolskie w finale XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie w Gdańsku.
  • Daniel Kozłowski zajął III miejsce w Okręgowym Konkursie Matematycznym "Supermatematyk".
  • Mateusz Hoppe, Hubert Raszewicz zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego XXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
  • Jakub Borowski, Ken Rządek brali udział w etapie okręgowym XXIV Olimpiady Języka Łacińskiego i Literatury Antycznej.
  • Jędrzej Burszta awansował do finału etapu wojewódzkiego Olimpiady Literatury Języka Polskiego.
  • Grupa uczniów uczestniczyła w Ogólnopolskim Seminarium Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Bydgoszczy.

 

Zbiorowo:

  • VI LO w Poznaniu zajęło II miejsce w konkursie nt. "Moja wiedza o obronie cywilnej"
  • W latach 2004 oraz 2005 uczniowie Paderka spróbowali swych sił w międzynarodowym konkursie poświęconym Cyceronowi Certamen Ciceronianum Arpinas we Włoszech.
  • W roku 2004 w rankingu Newsseeka VI Liceum zajęło drugie miejsce.
  • W Paderku mamy także bardzo prężnie działające kluby sportowe, dzięki którym po raz trzeci zdobyliśmy pierwsze miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania.
  • W roku 2003 uczniowie Paderka udowodnili, że potrafią bawić się, uczyć i pokonywać własne słabości - pobili rekord świata na najdłuższą lekcję i trafili do Księgi Rekordów Guinessa.
  • Od roku 2002 przez kolejne pięć lat VI Liceum Ogólnokształcące zajmowało pierwsze miejsce w Lidze Liceów prowadzonej przez Gazetę Wyborczą i Wyższą Szkołę Bankową (mamy już 5 kolejnych zwycięstw).
  • Uczniowie biorą udział w wielu olimpiadach przedmiotowych i konkursach, nawet międzynarodowych. Sukcesy ostatnich lat to tytuł laureata Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Katarzyny Kończal, tytuł finalisty w Olimpiadzie Filozoficznej dla Aleksandra Przybylskiego.
  • W ogólnopolskim konkursie organizowanym przez British Council na anglojęzyczną stronę internetową szkoły nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce.
  • Na festiwalu Science on Stage organizowanym na Wydziale Fizyki UAM zajęliśmy drugie miejsce w kategorii prezentacja multimedialna.
  • Od dziesięciu już lat w szkole istnieje Żeński Chór Kameralny Canto Cantare, który na konkursach międzynarodowych wyśpiewał liczne nagrody.