Jesteś 10022125 gościem | Dziś jest sroda, 15 maja 2024 | Godzina 22:41 |  |

w lekkiej atletyce

8 października 2013

15 licealiada 2013

Zobacz więcej...

W dniu 8-10-2013r. na stadionie Olimpii odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce, podczas którego nasze uczennice Aleksandra Rosińska z klasy 3F i Marika Zandecka z klasy 3C wywalczyły medale. Aleksandra zdobyła brąz w biegu na 200 metrów, a Marika została wicemistrzynią Wielkopolski w biegu na 100 metrów. Obie medalistki wraz z Martą Soszyńską i Justyną Chrzanowską startowały w sztafecie 4x100 metrów, którą ukończyły na 6 miejscu z wynikiem 53.55s ustanawiając nowy rekord szkoły.

Zawody te były poprzedzone rozgrywanymi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej miasta Poznania eliminacjami rejonowymi. Mistrzostwa Poznania odbyły się 3-10-2013r. Nasza reprezentacja zdobyła wiele medali gwarantujących możliwość startu podczas finału wojewódzkiego.
Złote medale i tytuł mistrzowski zdobyli: Aleksandra Rosińska w biegu ua 200 metrów, Marika Zandecka w biegu na 100 metrów, Mateusz Marcinkowski w biegu na 200 metrów, Tymon Czerwiński w skoku w dal oraz Klaudia Ronowicz, Aleksandra Rosińska, Marta Soszyńska i Marika Zandecka w sztafecie 4x100 metrów. Srebrne medale wywalczyły: Marta Soszyńska w biegu na 100 metrów przez płotki oraz Monika Grześkiewicz w rzucie oszczepem.

Opiekun reprezentacji: prof. Magdalena Stefańska