Jesteś 10020657 gościem | Dziś jest sroda, 15 maja 2024 | Godzina 06:51 |  |

Piłka siatkowa dziewczyn 2014

Drugi brąz Paderkowiczów

Drużyna siatkarek z Paderka w roku szkolnym 2013/2014 startowała w Lidze Szkół niezrzeszonych.

11. Aleksandra Rypniewska

W rundzie pierwszej dziewczęta trafiły do grupy B, gdzie z pierwszego miejsca weszły do finału. Pozostałe szkoły zacięcie toczyły bój o możliwość gry w finale i dołączenia do naszej drużyny.

W finale Ligi szkół ponadgimnazjalnych znalazły się zespoły: VI LO, XIV LO, Zespół Szkół Handlowych oraz Zespół Szkół Gastronomicznych.

Choć rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta, pierwsze miejsce zajęło XIV LO , na drugim miejscu ulokował się Zespół Szkół Handlowych, a VI LO zajęło miejsce trzecie.

W Lidze dziewczęta rozegrały 10 emocjonujących meczy.

Szóstkowe siatkarki brały także udział w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Poznania.

7. Aleksandra Łaba

W I etapie dziewczyny rozegrały dwa mecze: z Zespołem Szkół Gastronomicznych oraz XIV LO. Oba zakończyły się zwycięstwem drużyny z Paderka, dając przepustkę do półfinału.

II etap okazał się szczęśliwy, został wygrany przez VI LO, które tym samym zakwalifikowało się do finału. Pierwszym przeciwnikiem był Zespół Szkół Zawodowych nr 6, drugim III LO. Dziewczyny wygrały oba mecze.

W finale dziewczęta rozegrały mecz z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego, które zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajęło XXXIII LO, VI LO zajęło miejsce trzecie, a na czwartym miejscu uplasowało się V LO.